Kiedyś dzieci lubiły spędzać czas na świeżym powietrzu i ciężko było je zaprowadzić do domu. Dobrze jest sprawdzić i wyciągnąć swoje dziecko na dwór. Wpis o ruchu na świeżym powietrzu.

O palcu zabaw - definicja

Plac zabaw ? wydzielone miejsce (często ogrodzone), przeznaczone do zabawy dla dzieci. Wyposażenie placu zabaw najczęściej stanowią: piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka, huśtawka na desce (tzw.
ważki), karuzela, bujak sprężynowy, drabinki (drewniane lub metalowe) oraz inne zestawy zabawowe.
Wokół placu rozstawiane są ławki dla opiekunów bawiących się dzieci.
Place zabaw powstają najczęściej w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, szkół, przedszkoli i żłobków.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Pomysły na ciekawe zabawy z dzieckiem

Jeżeli nasze dziecko cierpi na ciągłą nudę, nie ma zbyt wielu przyjaciół, słabo radzi sobie w szkole podstawowej, jest apatyczne i notorycznie domaga się dostępu do Internetu, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że zamyka się w sobie.
Aby przeciwdziałać tego typu zjawiskom, trzeba zachęcać nasze pociechy do wychodzenia z domu.

Bycie zamkniętym w czterech ścianach to naprawdę nic dobrego.

Jeżeli więc zależy nam na tym, by nasze dzieci w końcu skończyły z negatywnymi przyzwyczajeniami, to nauczmy ich zabaw chodnikowych, które każdy z nas jeszcze pamięta z własnego dzieciństwa.
Są one wspaniałym sposobem na rozruszanie się, poznanie nowych osób, przewietrzenie umysłu i wzmożenie apetytu.
Wykorzystajmy je zatem!

Powiedz dość siedzeniu w domu

Public/images/023.jpg Nasze dzieci chyba już zapomniały, co to przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu! A może nigdy się o tym do końca nawet nie przekonały?! Okazuje się, że mnóstwo młodych, a raczej małych ludzi po prostu godzinami przesiaduje przed komputerem, tabletem lub telefonem.
To zjawisko niepokoi wielu rodziców, a co gorsze jeszcze więcej mam i tatów nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich dzieci bez przerwy patrzą w szklane ekrany i powoli wpadają w nałóg.
Jeżeli więc my sami jesteśmy bardziej świadomi, to postarajmy się o to, by nasza pociecha jak najwięcej czasu spędzała na podwórku.

Niech odkryje gry uliczne i pozna smak długich godzin spędzanych na placu zabaw, na trzepaku, na chowaniu się z kolegami.

Takie wspomnienia z dzieciństwa to jest coś!.
Dodane: 22-04-2016 10:00

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

Drukuj